ialovenionline

Drum tăiat prin spațiul verde în centrul orașului Ialoveni – Veaceslav Aftene

Înregistrată

În orașul Ialoveni, în spatele liceului „Andrei Vartic”, cu intrare de pe str. Nicolae Testemițeanu, un locuitor și-a făcut drum de acces prin spațiul verde, printre copaci. Drum de pământ făcut în mod ilegal (info confirmată și de viceprimarul or. Ialoveni) Au fost defrisati copaci,sunt depozitate materiale de construcție și pământul din șantier a fost aruncat peste spațiul verde și copaci.

Data
26 mai 2021
Categorie
Spații verzi
Distribuie

Lasă un răspuns

ialoveni

Despre proiect

IaloveniOnline reprezintă o sursă de informare despre actualitatea locală, procesul de guvernare la nivel local, un instrument de sesizare a problemelor din raionul Ialoveni, dar și o platformă pentru discuții și comentarii.

mai multe informații

84 sesizări

ne implicăm pentru o comunitate mai bună

Dă de știre dacă ai observat o neregulă. Gunoi aruncat, corupție, ilegalități, străzi sau trotuare deteriorate?

Pune umărul să le rezolvăm pe toate rând pe rând. Totul începe cu o sesizare.

Vezi toate sesizările